Enerji Verimliliği

Enerji Verimliliği

Neler Yapıyoruz?

Atlas Teknik Servis olarak tüm kompresör sistemlerine invertör uygulaması ve enerji verimliliği uygulamaları yapmaktayız.

 

Neden İnvertör Teknolojisi?

Basınçlı hava, üretim yapan işletmelerde kullanılır ve üretim maliyeti oldukça fazladır.Endüstride kullanılan elektrik enerjisinin %10'u basınçlı hava kompresörlerinde kullanılmaktadır.Bu nedenle kompresörlerde yapılacak enerji tasarrufu, işletmeler için çok fazla önem taşımaktadır.

Çalışma Prensibi

Sisteme bağlanmış olan bir basınç sensörü basıncı sürekli ölçer ve ana motora bağlı olan motor kontrol cihazına analog bilgiler gönderir.

Motor kontrol cihazı sahip olduğu özel yazılımı ile bu bilgileri değerlendirip, basıncı sabit tutacak şekilde motorun devri ile oynayarak kapasiteyi sürekli değiştirip kompresör ana motorunun optimumda çalışmasını sağlar ve enerji tasarrufunu maksimize eder.

Faydaları

* Kompresörün sürekli dengeli çalışmasından dolayı sistemin kullanım ömrü uzar.
* Sisteme verilen hava sürekli dengeli olacağından pnömatik elemanların da ömrü uzayacaktır.
* Sistem yüksek basınçta çalıştığında basılan havanın sıcaklığı artar, bu da yağ viskozitesini düşürür ve yağ hava ile birlikte sisteme giderek, kaliteyi bozar. Kapasite kontrolü yapılan kompresörler daha düşük basınçlarda çalıştıkları için bu ortadan kalkar.
* Aynı zamanda basılan havaya yağ karışması yağ sarfiyatını artırmaktadır, kapasite kontrolü yapılan kompresörlerde yağ viskozitesi düşmediğinden yağ sarfiyatında azalma olacaktır.
* Sistem daha düşük basınçta çalıştığında hava kaçaklarından dolayı oluşan kayıplar minimuma inecektir.
* Sistemin bakım masrafları azalacaktır.
* İlk kalkış anında çekilen çok yüksek demeraj akımları ortadan kaldırılmış olur.
* Motora ani yüklenmelerin önüne geçilerek motorun ve rulmanların ömrü artırılmış olur.
* Boşta çalışma anında kompresörün çekeceği enerji düşecektir.
* Kompresör kapasite kontrolü toplamda %10 - %40 arasında enerji tasarrufu sağlayacaktır.
* Yatırımın geri dönüş süresi işletme şartlarına göre 6-24 ay arasındadır.

 

Nasıl Yapıyoruz?

Proje öncesinde kompresör de ki tüm akım, basınç, debi ve voltaj değerleri belirli bir süre boyunca ölçülür, net olarak kaç kW lık bir tasarrufun yapılabileceği hesaplanarak rapor halinde firmaya sunulur. Kompresör üzerinde invertör uygulaması uygun görülür ise proje aşamasına geçilir. Değerlendirme sonrasında proje başlangıç dosyası ile birlikte kompresörde gerekli değişikler yapılır ve invertör sistemi monte edilir.

Kompresör

Atlas Teknik Servis

aydın trafo

atlas copco

kompresör servisi ankara

alkın kompresör

ekomak kompresör

ercom kompresör

dalga kıran

kompresör yedek parça

Kompresor

atlas kompresör

kompresör yağı

Mikropor

2 el

Atlas Copco

Ekomak Calypso

Ekomak

kompresör servisi

pistonlu kompresör

Hankison Gazlı ve Kimyasal Kurutucuları

hava kompresörü

Draytec

kompresörler

kiralık kompresör

kompresörcü

hava tankı

Mark

vidalı kompresörler

hava kompresörleri

vidalı kompresör

compressor

aydın trafo kompresör

atlas copco kompresör

alkın kompresör

ekomak kompresör

ercom kompresör

dalga kıran

Atlas Kompresör Servisi Ankara ikinciel,tamir,bakım

kompresör,kompresor, hava kompresörleri, basınçlı hava, vidalı kompresör, pistonlu kompresör, kompresör fiyatları, vidalı kompresör fiyatları,kompresör tamiri kompresör fiyatları,sesiz kompresör Kompresör kompresör yedek parça Kompresor atlas kompresör kompresör yağı Mikropor 2 el Atlas Copco Ekomak Calypso Ekomak kompresör servisi pistonlu kompresör Hankison Gazlı ve Kimyasal Kurutucuları hava kompresörü Draytec kompresörler kiralık kompresör kompresörcü hava tankı Mark vidalı kompresörler hava kompresörleri vidalı kompresör compressor aydın trafo kompresör atlas copco kompresör alkın kompresör ekomak kompresör ercom kompresör dalga kıran

2 El, İkinci El, ikinciel kompresör, yedek parca, kiralık kompresör, pistonlu, vidali kompresörler, satılık kompresörler, tecom, hava, hava kompresörleri, hava tankı, kompresör servisi, Vidalı Kompresör

aydın trafo kompresör
atlas copco kompresör
alkın kompresör
ekomak kompresör
ercom kompresör
dalga kıran

İKİNCİ EL ÜRÜNLER

KISACA BİZ

1991 Yılında Kompresör Sektöründe Atlas Teknik Hizmet Tic.Ltd.Şti. Firmasında Atlas Copco Yetkili Teknik Servis Hizmet Bölümünde İşe Başlayan Bülent KOCAKUŞAK ve Adil KOCAKUŞAK 2007 Yılında Atlas Teknik Servis Tic. Ltd. Şti. Firmasını Kurarak Kısa Bir Süre İçerisinde Kalitesini ve Güvenirliliğini Kanıtlayarak, Hızlı bir şekilde Bilinen Bir Firma Haline Gelmiştir.